Slovenski English

VRH B - DANIBULL - SLOVENSKÝ HRUBOSRSTÝ STAVAČ

 

 

VRH "B" - 25.09.2017 

Ch. s. DANIBULL - Slovenský hrubosrstý stavač

 

 

 

VRH "B" sa narodil 25.09.2018 - 11 šteniat (3 psy a 8 sučiek)

 

BLANCHE Danibull (exp. Francúzsko)

BE HAPPY Danibull (Slovensko)

BUFFY Danibull (exp. Holandsko)

BROWNIE Danibull (ostáva v našej ch.s.)

BUBBLE Danibull (Slovensko)

BERETTA Danibull (exp. Česká Republika)

BIANCA Danibull (Slovensko)

BANSHEE Danibull (exp. Austrália - Tasmánia)

BARON Danibull (Slovensko)

BEST OF Danibull (Slovensko)

BENTLEY Danibull (Slovensko)

 

 

slovensky hrubosrsty stavac steniatka na predaj

 

Matka: Ch. Danibull ASILLYA SILVERTINA             x               Otec: Ch. KUBKO Dru-Wyd

 

(pre viac info o rodičoch šteniat klikni na meno otca alebo matky) 

 

Vrh "B" je už F3 generáciou slovenského hrubosrstého stavača.  

 

Obaja rodičia mimoriadne úspešní na výstavách a skúškach, kvalitný exteriér aj výkon. Rodičia sú aktívne používaní ako poľovné psy. Jedná o veľmi zaujímavé genetické spojenie. Rodičia šteniat sú navzájom nepríbuzní. Matka šteniat je jedným z najúspešnejších predstaviteľov v histórii tohto plemena. Rodokmeň šteniat je plný najkvalitnejších zástupcov plemena, množstva svetových a európskych víťazov, všestranných psov... . Od šteniat sa preto očakáva veľmi perspektívny exteriér a skvelé pracovné vlohy. Šteniatka sú určené prioritne na poľovníctvo, výstavy a chov.

 

Odber šteniat bol od druhej polovice novembra 2017. V tom čase sú šteniatka z našej ch.s. čipované, 3x odčervené a zaočkované. Odber vrátane preukazu o pôvode a očkovacieho preukazu/pet passu. Šteniatka počas prikrmovania, po odstave, vrátane suky počas gravidity a kojenia, kŕmime špičkovým krmivom. Chovateľský servis (poradenstvo) je pre nás samozrejmosťou a poskytneme ho majiteľom šteniat po celý život bezplatne. Oceníme dlhodobý kontakt s budúcim majiteľom.

 

   

Rodokmeň šteniat:

slovensky hrubosrsty stavac rodokmen

 

 Pracovisko Katedry genetiky a plemenárskej biológie Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa zaoberá testovaním "Genetických predpokladov alopécie u Slovenského hrubosrstého stavača". Jedná sa o dlhodobý výskum, v súčasnosti však preverujú najvyššie množstvo SNP v Európe na jedinca. Metodiky sú odskúšané na viacerých plemenách. Na základe toho je možné genetické predpoklady na alopéciu (folikulárna dysplázia – lysivosť) potvrdiť alebo vylúčiť. Zámerom je ale identifikovať ďalšie príčiny vzniku alopécie, ktorá môže byť práve sekundárnym prejavom metabolicky podmienených ochorení s dedičným základom. Tu je ale potrebná úzka spolupráca s chovateľom resp. veterinárnym lekárom. Testovanie môže do budúcna priniesť riešenie pre zatiaľ najväčší genetický problém slovenského hrubosrstého stavača - ochorenie s názvom lysivosť. Na základe toho sme sa rozhodli všetky šteniatka "B" vrhu zapojiť do tohto testovania. Rodičia vrhu (Kubko aj Chilly, dokonca aj jedince z ďalšej generácie dozadu) boli už testovaný v minulosti, náš vrh sa tak stane jedinečný a dúfam, že naštartuje tento trend testovania do budúcna. Verím, že získané informácie budú veľkým prínosom v budúcnosti tohto plemena.

 

 

25.09.2017 sa narodilo 11 šteniat (8 sučiek a 3 psi)

 

šteniatka stavač šteniatka stavač šteniatka slovenský hrubosrstý stavač šteniatka slovenský hrubosrstý stavač

 

Individuálne fotky šteniat na mojom facebooku - tu.

 


 

© 2015 Danibull. Tvorba stránek
Ing. Daniel Hrežík
Hviezdoslavov
Slovenská republika
danielhrezik@gmail.com
+421 915 311 521
Handling Hrezik Facebook Webdesign studio Praha