Slovenski English
21.10.2017

AKTUÁLNE

 

 

 

 

 

25. septembra sa nám narodili šteniatka slovenského hrubosrstého stavača!

                                         

 

Chovateľská stanica Danibull predstavuje veľmi perspektívne spojenie plemena Slovenský hrubosrstý stavač. 

 

slovensky hrubosrsty stavac steniatka na predaj

 

Matka: Ch. Danibull ASILLYA SILVERTINA             x               Otec: Ch. KUBKO Dru-Wyd

 

(pre viac info o rodičoch šteniat klikni na meno otca alebo matky) 

 

 

Obaja rodičia mimoriadne úspešní na výstavách a skúškach, kvalitný exteriér aj výkon. Rodičia sú aktívne používaní ako poľovné psy. Jedná o veľmi zaujímavé genetické spojenie. Rodičia šteniat sú navzájom nepríbuzní. Šteniatka budú už F3 generáciou slovenského hrubosrstého stavača. Matka šteniat je jedným z najúspešnejších predstaviteľov v histórii tohto plemena. Rodokmeň šteniat je plný najkvalitnejších zástupcov plemena, množstva svetových a európskych víťazov, všestranných psov... . Od šteniat sa preto očakáva veľmi perspektívny exteriér a skvelé pracovné vlohy. Šteniatka sú určené prioritne na poľovníctvo, výstavy a chov.

 

Odber šteniat bude od druhej polovice novembra. V tom čase už budú čipované, 3x odčervené a zaočkované. Odber vrátane preukazu o pôvode a očkovacieho preukazu/pet passu. Šteniatka počas prikrmovania, po odstave, vrátane suky počas gravidity a kojenia, kŕmime špičkovým krmivom. Chovateľský servis (poradenstvo) je pre nás samozrejmosťou a poskytneme ho majiteľom šteniat po celý život bezplatne. Oceníme dlhodobý kontakt s budúcim majiteľom.

 

   

Rodokmeň šteniat:

slovensky hrubosrsty stavac rodokmen

 

 Pracovisko Katedry genetiky a plemenárskej biológie Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa zaoberá testovaním "Genetických predpokladov alopécie u Slovenského hrubosrstého stavača". Jedná sa o dlhodobý výskum, v súčasnosti však preverujú najvyššie množstvo SNP v Európe na jedinca. Metodiky sú odskúšané na viacerých plemenách. Na základe toho je možné genetické predpoklady na alopéciu (folikulárna dysplázia – lysivosť) potvrdiť alebo vylúčiť. Zámerom je ale identifikovať ďalšie príčiny vzniku alopécie, ktorá môže byť práve sekundárnym prejavom metabolicky podmienených ochorení s dedičným základom. Tu je ale potrebná úzka spolupráca s chovateľom resp. veterinárnym lekárom. Testovanie môže do budúcna priniesť riešenie pre zatiaľ najväčší genetický problém slovenského hrubosrstého stavača - ochorenie s názvom lysivosť. Na základe toho sme sa rozhodli všetky šteniatka "B" vrhu zapojiť do tohto testovania. Rodičia vrhu (Kubko aj Chilly, dokonca aj jedince z ďalšej generácie dozadu) boli už testovaný v minulosti, náš vrh sa tak stane jedinečný a dúfam, že naštartuje tento trend testovania do budúcna. Verím, že získané informácie budú veľkým prínosom v budúcnosti tohto plemena.

 

 

25.09.2017 sa narodilo 11 šteniat (8 sučiek a 3 psi)

 

šteniatka stavač šteniatka stavač šteniatka slovenský hrubosrstý stavač šteniatka slovenský hrubosrstý stavač

 

V neskoršom veku budeme pridávať individuálne fotky šteniat, zatiaľ si prosím pozrite album na mojom facebooku - tu.

 

Handling
 

© 2015 Danibull. Tvorba stránek
Ing. Daniel Hrežík
Hviezdoslavov
Slovenská republika
danielhrezik@gmail.com
+421 915 311 521
Handling Hrezik Facebook Webdesign studio Praha